top of page

HİZMETLERİMİZ

Firmamız şirket birleşme ve satınalmalar konusunda hizmet vermek üzere kurulmuştur. 2009 yılında Uluslararası Mergers&Acquisitons firmasının Türkiye ofisinde Türkiye'nin saygın firmalarına danışmanlık veren profesyoneller tarafından ülkemizde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli firmalara devir hizmeti konusunda profesyonel süreç yönetimi yapan aracı firma eksikliği görülerek Ocak 2015'de kurulmuştur.
Ülkemizde yüksek cirolu firmalara M&A süreci hizmeti veren bir çok firma olmasına rağmen uzmanlık alanını küçük işletme devri olarak konumlandıran tek firmadır.
Firmamız sektör gözetmeksizin portföyüne aldığı işletmeleri ürün gibi konumlandırarak, yatırım bütçesine göre kendi oluşturduğu bireysel ve kurumsal yatırımcılarına birebir sunmaktadır.
Ana faaliyet alanımız aktif işletme devri olmakla birlikte, hizmet verdiğimiz alana paralel olarak kurumsal kiralama ve franchise danışmanlığı hizmetleri de vermektedir.
Hayatta alacağınız en önemli kararlardan biri işyerinizin geleceği ile ilgili olan karardır.
Günümüz koşullarında bu karar ve kararın uygulanma süreci asla etki çevrenizin yanı sıra işinin ehli olmayan ve size duymak istediklerinizi söyleyen kurumsallaşmamış kişiler ile yönetilemez
 
İTİBARLI TEMSİL

Edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak şunu söyleyebiliriz ki; ülkemiz şartlarında bir patronun şirketini satmak istemesi ve bunu kendisinin deklare etmesi malesef bulunduğu sektör bazında farklı spekülasyonlara neden olabilmektedir.

 

Şirketimiz tam bu noktada profesyonel süreç yönetimi yapmakta ve bu noktada çıkabilecek tüm spekülasyonların önüne geçmektedir.

Teknoloji Yönetimi

Anlaşmalı olduğumuz portallar ile sürekli iletişim.

Tarafımızdan tespit edilmiş potansiyel alıcılara teaser gönderimi.

Kendi datalarımızda potansiyel alıcı listelerinin isim haricinde satıcıya ulaştırılması, ilgilendiği alıcıların detaylarının verilmesi.

Uluslararası fırsatların incelenmesi ve benzer sektörlerde başarılı çalışmaların uygulanabilirliğinin tartışılması

 

Kurumsal Gelişim

İşyerinizin karlılık, yeni müşteri oluşması noktalarında yaşadığınız sıkıntılarda şirketimiz size ve sektörünüze özel çözümler üretebilmenize yardımcı olmaktadır.

 

Fabrika körlüğü uzun yıllardır hizmet veren işletmelerde sıkça karşılaşılan bir durumdur, proses incelemesi neticesinde şirketimiz bu noktada size doğru raporlamayı yapabilmektedir.

SATIŞA HAZIRLIK
 Ön Değerlendirme Anketi

İşletme satışı yapmak gerçekten özel ilgi ve uzmanlık gerektiren bir süreçtir.

Bu süreçte uluslarası birleşme ve devralma dilini çok iyi bilmek, yatırımcılara ulaşmak ve bu yatırımcılara doğru finansal veriler ile gelecek planı hazırlanmış şirket bilgi kitapçığını (memorandum, CIM) doğru ulaştırmak gerekmektedir.  

Sürdürülebilir Hizmetler

İşyeriniz ile ilgili tüm süreçlerin başarılı bir şekilde uygulanması ve sonucun alınması halinde şirketimiz size devreden ve devralan olmak üzere iki yönlü danışmanlık hizmetine devam etmektedir.

 

Talep edildiği takdirde farklı sektörlerde mevcut iş fırsatları lokal bazlı olarak verilebilmekte ve tüm sürece danışmanlık verilebilmektedir.

Ebitda nedir

Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization ‘nın baş harflerinden oluşur. Türkçe tam karşılığı FAVÖK olarak geçer ve buda “Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar” anlamına gelmektedir.


Kısaca detaylandırmak gerekirse işletmenin net esas faaliyet karına amortisman giderlerinin eklenmesi ile elde edilen kar tutarı. İşletmeleri karşılaştırmada, karlılığını ölçmekte vergi ve yatırım maliyetlerini devre dışı bırakarak daha objektif değerlendirme yapmaya yarayan işletmenin karlılığını gösteren önemli verilerden birisidir.

Ebitda nedir? 

Ticari Faliyetleri

Kuruluş yılı

Şirket ortakları (%'lerle)

Önceki yıl Cirosu

Önceki yıla ait net Kar

Çalışan sayısı (Mavi yaka-Beyaz yaka)

Güncel Toplam Ciro/
Yurtiçi -Yurtdışı

Güncel Net Kar 

Şube/Fabrika/Mağaza Lokasyonları YurtiçiYurtdışı

Toplam çalışma/üretim alanı

Mevcut Sermayesi

Makine Parkı/Techizatlar 

Vardiya Sayısı

Üretim kapasitesi/Genel Kapasite 

Ürünler/hizmetler

ürün imalatı

İhracat yapılan ülkeler

İhracat (%)

Aktif müşteri sayısı(Yurtiçi/yurtdışı)

Aktif tedarikçi sayısı(Yurtiçi/yurtdışı)  

Toplam stok tutarı ve piyasa değeri 

Mevcut müşteri sözleşmeleri 

Mevcut satış, pazarlama yöntemleri ve Hedefleri 

Pazar Payı (%) 

Rakipleri (Yurtiçi/Yurtdışı)  

Satış sebebi, şartları 

Talep Edilen Satış Rakamı      

Piyasadaki alacakları 

Piyasadaki borçları 

Potansiyel Alıcı Firmalar 

Belge/Patentler   

NOTLAR 

İşyeri Devri
Franchise Danışmanlığı
 Kurumsal Kiralama
 • işyerimi Devretmek İstiyorum
 • Şirketimi Satmak İstiyorum
 • Şirketime Ortak Arıyorum
 • Devren İşyeri Arıyorum
 • Neden Devren Almalıyım
 • Franchise Danışmanlık Hizmetleri
 • Neden Franchise almalı
 • Hangi Markayı tercih etmeliyim
 • Bütçeme Uygun Markalar Hangileri
 • Devren Franchise alabilir mi
 • Kurumsal Kiralama Hizmetleri
 • Kurumsal Kiracı Arıyorum
 • Kurumsal Markalara Lokasyon Bulma Hizmeti
 • Kurumsal Kiracı Nasıl Bulurum
 • Kurumsala Kiralık
bottom of page